Home » Aranżacja salonu » Zadbaj o coś więcej niż komfort

Zadbaj o coś więcej niż komfort

Zadbaj o coś więcej niż komfort

Sprzęty, które są w stanie ułatwić wykonywanie codziennych czynności, dodatkowe wnętrza, odpowiedni mikroklimaty czy nowoczesna technologia – to właśnie tego typu elementy będą w stanie zapewnić mieszkańcom przyjemność z tegoż, że faktu, że przebywają oni w domu. Trzeba pamiętać, że nowoczesny dom nie ma być jedynie komfortowy, powinien on zadbać również o to, aby ponadstandardowe potrzeby domowników również zostały zaspokojone. Wszelkiego rodzaju potrzeby przestrzenne, bliskości z kulturą, rozwijania zainteresowań czy możliwość uprawiania sportu oraz wiele więcej. Takie rzeczy powinny być przemyślane już na etapie projektowania. Jest to świetna okazja do tego, aby być w stanie przemyśleć nieco to jak prezentują się Wasze oczekiwania względem domu, uwzględniając również zdanie innych domowników. Dzięki wspólnej dyskusji będzie można dojść do o wiele lepszych wniosków, a to ostatecznie zaowocuje efektywniejszym wykończeniem wnętrza.

Przestrzenny luksus

W dzisiejszych czasach najważniejszą kwestią nie jest jedynie metraż domu, równie istotnym zagadaniem, na który zwraca się uwagę jest wysokość danych pomieszczeń. Jeśli wyjdzie się poza standardową wysokość, czyli 2,6 metra to będzie to pociągało za sobą innego rodzaju rozwiązania, które uważane są za niezwykle wyniosłe, czyli możliwość zdecydowania się na antresole i galerie, dwukondygnacyjne pomieszczenia, reprezentacyjne schody, dużego rodzaju przeszklenia. Pomieszczenia, które są naprawdę wysokie są w stanie dać oddech i możliwość cieszenia się z przestrzeni, zaś zdecydowanie się na większe przeszklenia spowodują, że wnętrza będą się przenikały.

Sala kinowa

Współczesne domy mogą posiadać pomieszczenia zaaranżowane w sposób niecodzienny i jednym z takich pomysłów jest możliwość zaaranżowania wnętrza, którego przeznaczeniem będzie słuchanie muzyki, albo oglądanie filmów. Dzięki nowym możliwościom z zakresu technologii można doprowadzić do takich warunków, które niegdyś były tylko możliwe w sali kinowej, bądź sali koncertowej. Dźwięk, który będzie dobiegał z każdej strony, dzięki odpowiednio rozstawionym głośnikom przypominać będzie dźwięk z kina. Postarajcie się aby takie pomieszczenie posiadało około 25 metrów kwadratowych i kształtem przypominało prostokąt, jednak zadbajcie by nie był zbyt wąski. Najczęściej pokój filmowy jest zaplanowany jako dodatkowe uzupełnienie do salonu, albo umieszcza się go w prywatnej strefie, w której to posiada również funkcję bawialni. Wygoda z korzystania z tego pomieszczenia zostanie zapewniona dzięki odpowiedniemu wystrojowi i wyposażeniu tego typu pomieszczenia.

Czytelnia za darmo

Aby zaaranżować prawdziwą bibliotekę w swoim domu potrzebowałoby się naprawdę sporej ilości miejsca i odpowiednich warunków, gdyż duży księgozbiór nie może być trzymany byle gdzie. Kwestią konieczną będzie tutaj zadbanie o dobrą wentylację i o oświetlenie zarówno dzienne jak i sztuczne. Jeżeli nie chcecie aby biblioteka stała się martwym pomieszczeniem to zadbajcie o to, aby mieć odpowiedni dostęp do książek. Odpowiednia wysokość regałów, bądź specjalnie do tego utworzone drabinki powinny załatwić sprawę. Dobrym pomysłem będzie zadbanie o trwałość zbiorów, dzięki zdecydowaniu się na przeszklone regały to nie będą one narażone na kurz i będą w stanie posłużyć jeszcze Waszym wnukom.

Pomieszczenie do rozrywki

Jeśli nie chcecie, żeby Wasz pokój dzienny w pewnym momencie przerodził się na pokój do zabaw to warto przemyśleć zaaranżowanie osobnego pomieszczenia do tego celu. Wiele osób może sobie wyobrażać, że jest to pomieszczenie pełne zabawek, jednak tak być nie musi. Warto takie pomieszczenie poszerzyć o to co jest rozrywką również dla dorosłych, czyli komputer, sprzęt muzyczny, konsola do gier i telewizor, albo wygodna kanapa, która będzie zachęcała rodziców do tego, aby poczytali dzieciom jakąś bajkę. Pokój do zabaw będzie idealny dla naprawdę dużej rodziny. W sytuacji, gdy posiada się jedno dziecko, albo różnica w wieku pomiędzy nimi jest odpowiednio spora to nie ma sensu na aranżacje takiego pomieszczenia, gdyż dziecko nawet nie będzie miało zbytniej ochoty się bawić w takim miejscu.

Ciało i odpoczynek

Bardzo często wiele osób twierdzi, że nie ma czasu na uprawianie sportu poza domem. W takim przypadku warto przemyśleć czy nie jest dobrym pomysłem zdecydować się na zaprojektowanie miejsca, w którym będzie można uprawiać aktywność fizyczną we wnętrzu własnego domu. W pokoju do ćwiczeń powinna znajdować się odpowiednia nośność stropu i powinien być w stanie wytrzymywać dodatkowego rodzaju obciążenia dynamiczne. Domowa siłownia powinna zostać umieszczona w strefie prywatnej. Dobrym pomysłem jest zaaranżowanie tego pomieszczenia w bliskiej lokalizacji do łazienki i garderoby.

Pamiętajcie, że miejsce na hobby powinno zostać dostosowane do rodzaju zainteresowania. Pokój służący do muzycznych ćwiczeń powinien zostać zaplanowany w miejscu, które może zostać odizolowane od pozostałej części domu, ponieważ trzeba pamiętać, że instrumenty klasyczne takie jak fortepian czy pianino będą potrzebować przestrzeni niezbędnej nie tylko do samego użytkowania, ale również do tego, aby właściwie one brzmiały. Jeśli chodzi o miejsca idealne na modelarnie czy ciemnię fotograficzną to będzie nimi strych, bądź piwnica. Dobrym pomysłem będzie też pokój umiejscowiony nad garażem.

Przeczytaj poprzedni wpis:
145373928734671800
Jak dbać o drewniany taras?

Taras wyłożony drewnianymi deskami jest niezwykle efektowny. Jednak częsta eksploatacja, wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne mogą odkształcić deski lub zmniejszyć...

Zamknij