Home » Aranżacja kuchni » Jak urządzić wiecznie czystą kuchnie?

Jak urządzić wiecznie czystą kuchnie?

Jak urządzić wiecznie czystą kuchnie?

Współczesna kuchnia to najczęściej kuchnia otwarta, dlatego też będzie wymagała mebli niezwykle efektownych, ale również tego, aby utrzymać w niej czystość na bardzo wysokim poziomie. W jaki sposób jednak powinno się urządzić kuchnię, aby panowała w niej cały czas czystość? Mogą Wam w tym pomóc rozwiązania technologiczne, które stosuje się w przypadku niezwykle nowoczesnych sprzętów AGD, takich jak piekarnik, okap kuchenny, płytka kuchenna, a nawet stosowane są one w przypadku zlewozmywaka kuchennego oraz blatu roboczego.

Nieskazitelna kuchenka

Na samym początku trzeba będzie postarać się wybrać płytę kuchenną, która jest wbudowana w blat. Dzięki zdecydowaniu się na takie rozwiązanie będziecie w stanie wyeliminować wszelkiego rodzaju ryzyko, że powstaną jakiekolwiek zabrudzenia, które będą w stanie wyniknąć w przestrzeń pomiędzy kuchenką, a szafką. Jeśli chodzi o płyty gazowe to najłatwiejszym rozwiązaniem będzie wybranie modelu, który posiada szklaną, bądź ceramiczną powierzchnię. Płyty gazowe będą o wiele trudniejsze do ewentualnego wyczyszczenia. Przełomem w tej sytuacji może być pojawienie się płaskiej płyty ceramiczne. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby czyścić taką płytę przy pomocy środków, które służą do czyszczenia ceramiki, ponieważ innego rodzaju środki będą w stanie zarysować powierzchnię. Zdecydowanie najłatwiejszym wyjściem będzie zakup płyty indukcyjnej, ponieważ utrzymanie jej w czystości to bardzo banalna kwestia. Decydując się na gotowanie płyta będzie w stanie pozostać zimna, a co za tym idzie rozlane potrawy nie będą tworzyć trudnych do usunięcia przypalonych plam.

Perfekcyjnie czysty zlewozmywak

Dzisiejsze zlewy bardzo często pełnią również rolę blatu roboczego, durszlaka, deski do krojenia czy sitka, dlatego też żeby utrzymać je w czystości trzeba bardzo się napracować. Powinniście wybrać taki zlewozmywak, który został zrobiony z materiałów, które można w łatwy sposób wyczyścić. Najbardziej popularne zlewozmywaki, które wykonane są z chromoniklu mają to do siebie, że trzeba je czyścić bardzo często i regularnie, aby na powierzchni nie były w stanie pozostać żadne ślady związane z użytkowaniem ich. Powierzchnia, która posiada fakturę tkaniny nie będzie prezentowała na sobie zacieków, jednak jest ona chropowata dlatego też trudno będzie ją wyczyścić. Jeżeli zaś chodzi o zlewozmywaki ceramiczne oraz kompozytowe to są one odporne na ścieranie i zarysowania oraz można w niezwykle łatwy sposób je wyczyścić. Ponadto łatwo jest znaleźć zlewy granitowe, w których znajdzie się jony srebra, dzięki którym będziecie w stanie sprawić, iż na powierzchni nie będą gromadziły się bakterie. Najbardziej problematycznym miejscem związanym z utrzymanie czystości będzie kosz na śmieci, w szafce, która najczęściej jest umieszczona pod zlewozmywakiem. Różnej wielkości pojemniki będą o wiele łatwiejsze w szybkiej segregacji śmieci i zmniejszać będą one tym samym ryzyko wszelkiego rodzaju zabrudzeń, do których mogą doprowadzić.

Błyszcząca podłoga

To właśnie stan posadzki, a raczej jej czystość wpływa na ostateczny odbiór tego jak prezentuje się pomieszczenie. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystkie płytki ceramiczne można w tak łatwy sposób wyczyścić. Najlepiej sprawdzi się tutaj gres porcelanowy, terakota czy szkliwiony klinkier. Modny gres polerowany i do tego płytki kamienne mogą być niezwykle narażone na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, które wnikają w twarde pory struktury płytki, dlatego też wymagana jest w takiej sytuacji impregnacja. W przypadku podłoża w kuchni bez najmniejszego problemu możecie zdecydować się na zastosowanie drewna egzotycznego, dzięki czemu zawartość tłustych olejków będzie w stanie uodpornić je na wilgoć i wszelkiego rodzaju zaplamienia.

Lśniący piekarnik

Piekarniki w dzisiejszych czasach posiadają specjalny rodzaj programu związany z ich czyszczeniem, czyli pyrolizę. Dzięki temperaturze 500 stopni Celsjusza wszystkiego rodzaju zanieczyszczenia w piekarniku są w stanie zamienić się w niezwykle łatwy pył do usunięcia. Po tym jak wystygnie piekarnik wystarczyć będzie, że przetrze się jego wnętrze przy pomocy wilgotnej szmatki. Kwestia związana z utrzymaniem piekarnika w czystości zostanie ułatwiona również dzięki panelom katalitycznym, które są pokryte poprzez warstwy mikroporów, które to są w stanie pochłaniać rozpryskujący się tłuszcz. Po tym jak upiecze się tłuste potrawy, piekarnik sam się będzie w stanie wyczyścić.

Przeczytaj poprzedni wpis:
kitchen-728728_1280
Czy warto użyć mozaiki, drewna i stali w jednym pomieszczeniu?

Zapewne wiele osób może pomyśleć sobie, że zastosowanie tak dużej liczby faktur będzie mogło okazać się wręcz czymś katastrofalnym, jednak...

Zamknij