Home » Aranżacja kuchni » Czy cytrus w kuchni ożywi wnętrze?

Czy cytrus w kuchni ożywi wnętrze?

Czy cytrus w kuchni ożywi wnętrze?

Warto, abyś zobaczył jak efektownie może wyglądać niezwykle ciekawe połączenie zielonkawej kuchni z pokojem dziennym. Kuchnia, która mieni się barwami soczystej żółci, świeżej limonki czy chłodnej mięty jest w stanie świetnie współgrać z salonem, który jest zaprojektowany w sposób niezwykle stonowany. Zapewne trudno jest sobie to wyobrazić, że istnieje w ogóle taka możliwość. Wynika to przede wszystkim z tego, że główne akcenty kolorystyczny powinny powtarzać się w obu przypadkach, czyli w części kuchennej jak i dziennej, zaś mocne i intensywne kolory powinny zostać przełamane przez panele, które cechują się kolorem ciemnym.

Otwarta kuchnia w sporym mieszkaniu będzie prezentować się jako niezwykle efektowne rozwiązanie, zaś już w mniejszym jest ona najczęściej koniecznością, gdyż nie ma innego wyjścia. Dzięki temu niewielki metraż jest w stanie zyskać wartość, której tak bardzo pożąda. Dlatego też rzadko kiedy właściciele tego typu mieszkań decydują się na zmianę rozkładu pomieszczeń. Kuchnia połączona z pokojem ma tę zaletę, że najczęściej na granicy obu tych pomieszczeń można również zdecydować się na wygospodarowanie miejsca na jadalnię. Jeżeli przestrzeni jest niewiele to można zdecydować się na wybranie rozkładanego stołu.

Charakter kuchni z jadalnią

Aby kuchnia i pokój posiadały dosyć jednolity charakter warto właśnie w takiej sytuacji zdecydować się na zastosowanie intensywnej kolorystyki i nieco humorystycznych dodatków. Do koloru podłogi może tutaj nawiązywać górna zabudowa. Zastosowanie szafek, które zostałyby podbarwione wiśniowym brązem mogą przywoływać skojarzenie z solidnymi kompletami meblowymi. Jest to świetna baza do tego, aby wprowadzić elementy pochodzące ze stylistyki vintage, podobnie dobrą bazą będą również proste bryły. Radio, lodówka, kubeczki o charakterystycznej linii będą również na tego typu tle przyciągać wzrok i zyskają one do tego niezwykle humorystyczny charakter.

Jak wykończyć ścianę?

Decydując się na farbę to w zasadzie będzie w stanie się zaoszczędzić tutaj sporo czasu i pieniędzy, gdyż jest to najprostsza możliwość. Dzięki zdecydowaniu się na takie wyjście można uzyskać powierzchnię, która charakteryzuje się niemalże dowolnym rodzajem koloru, jednolitością, pozbawioną połączeń i podziałów. Gdy dokona się wyboru farby o właściwych parametrach, może ona być ponadto wodoodporna i do tego zmywalna. Zanim zaczniecie malować ściany powinniście pamiętać, żeby ją dokładnie wyrównywać, ponieważ farba i to zwłaszcza błyszczącą, mieniąca się intensywnym kolorem będzie w stanie niezwykle uwydatnić nierówności.

Możecie również postawić tutaj na szkło. Bardzo ciekawie może to prezentować się w sytuacji, gdy zdecydujecie się na przymocowanie nad blatem tafli szkła bezbarwnego, które pozwoli na zobaczenie co się znajduje pod samą ścianą, może być to surowa cegła, zdjęcia, albo interesująca grafika. Dobrym pomysłem będzie też wybranie szkła matowego, lakierowanego albo wzbogacone o sitodrukowy deseń.

Co ciekawe bardzo dobrym zabezpieczeniem, które ochroni Wasze wnętrze przed najczęstszymi zabrudzeniami będzie zdecydowanie się na naklejenie powłoki odbijającej na płytę pilśniową i późniejsze przymocowanie do ściany lustra. Pamiętajcie o tym, aby powłoka odbijająca tego lustra była wodoodporna, inaczej nie osiągniecie oczekiwanego efektu. Pozwoli to Waszej okładzinie uzyskać naprawdę niesamowity efekt, ponieważ poza pozbyciem się problemu zabrudzenia będziecie w stanie optycznie zwiększyć przestrzeń.

Jakich farb użyć?

Jeśli zależy Wam na tym, aby uzyskany przez Was efekt był trwały to musicie zdecydować się na zastosowanie również takowych farb, dlatego też odrzućcie standardowe rozwiązanie i postawcie na te, które są odporne na wilgoć i wnikanie brudu oraz tłuszczu. Kwestią niezwykle istotną będzie tutaj fakt, aby farby były uodpornione nie tylko na samo zmywanie, ale również na szorowanie, pozwoli to na mycie ściany w razie zabrudzenia. Dlatego najlepiej jeżeli posiadają pierwsza klasę wytrzymałości. Tego typu informacje będziecie mogli znaleźć na kartach technicznych produktów oraz na opakowaniach. Duża ilość producentów decyduje się na nazywanie swoich farb, tak aby można było wiedzieć do jakiego pomieszczenia będą się nadawały, przykładowo do kuchni czy do łazienki. Farby tego typu mogą być ceramiczne, bądź akrylowe. Składają się one z niewielkich cząsteczek, mając przy tym bardzo twardą, a jednocześnie elastyczną dyspersją akrylową, bądź mikro-kuleczki ceramiczne. Głównym zadaniem tego typu farb jest to, aby uszczelniły one struktury farby. Charakteryzuje się ona tym, iż jest ściślejsza oraz bardziej jednorodna, niżeli inne produkty, w wyniku czego brud i wilgoć nie wnikają w nią, aż w takim dużym stopniu. Jeśli zaś chodzi o szorowanie to nie sprawia ono tutaj najmniejszych problemów. Dlatego do następnego malowania można poczekać naprawdę bardzo długo.

Przeczytaj poprzedni wpis:
kitchen-728721_1280
Podstawy ergonomii w kuchni

Podczas planowania przestrzeni w kuchni kwestią kluczową jest to, aby zadbać o to, aby była jak najbardziej funkcjonalna. Dlatego tak...

Zamknij