Home » Aranżacja łazienki » Pomalujmy dziecku pokój!

Pomalujmy dziecku pokój!

Pomalujmy dziecku pokój!

Kto chociaż raz przeprowadzał remont generalny w swoim domu lub chociaż odświeżał ściany, malując je, ten wie, że to nie łatwe zadanie.

Najpierw trzeba wybrać rodzaj, kolor i producenta farb, następnie czynności związane z odsunięciem i zabezpieczeniem mebli, tak aby ich nie uszkodzić i nie pochlapać farbą. Kolejnym zadaniem jest samo malowanie i proces schnięcia farby, który trwa, a przez ten okres mamy utrudnione funkcjonowanie w mieszkaniu czy domu. Na koniec sprzątanie i podziwianie efektów naszej pracy.

Zabezpieczenie mebli

Niewątpliwie najwięcej zachodu i czasu poświęcamy na zabezpieczenie naszych cennych mebli i bibelotów, które tak skrzętnie zawsze chowamy lub owijamy w materiał, który nie będzie nam szkoda wyrzucić. Jednak możemy w bardzo łatwy i nic nas nie kosztujący, poza pieniędzmi, sposób sprawić, aby te czynności były mniej męczące i krótsze. Odpowiedzią jest tutaj farba zmywalna, którą można w bardzo łatwy i szybki sposób zmyć z naszych mebli, dlatego nie musimy marnować czasu ani sił i energii na zabezpieczanie ich.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia. Jak urządzić pokój dla dziecka?

Jest to kolejny problem, ponieważ niewiele osób zna się na tym, co lubi jego dziecko i w jakim otoczeniu będzie spało spokojnie. Najlepiej skonsultować to z naszym małym lokatorem albo gdy nie umie jeszcze mówić, to warto pokombinować z różnymi kolorami i naklejkami na ściany.

Kolor farb w pokoju dziecka

Warto jednak pamiętać o tym, aby do malowania pokoju naszej pociechy używać odpowiednich farb. Do takich zadań najlepsza będzie farba plamoodporna, którą nawet po długim czasie będziemy mogli podziwiać. Kto malował kiedyś pokój dla dziecka, ten wie, jak szybko ściany w nim się brudzą i jak bardzo to irytuje. Dlatego najlepszym możliwym rozwiązaniem jest pomalowanie takim rodzajem pokrycia, abyśmy w szybki i łatwy sposób mogli zetrzeć czy zmyć ewentualne plamy, czy rysunki.

Jak wiadomo dzieci to najlepsi na świecie artyści, którzy słyną z bardzo abstrakcyjnych dzieł naściennych. O dziwo talent ten posiada prawie każde dziecko na całym świecie.

Przeczytaj poprzedni wpis:
doorway-690338_1280
Nowoczesna przestrzeń dzienna

Na dzień dzisiejszy strefa dzienna zalicza się w zasadzie do nieodzownej części wnętrza, które mieni się nowoczesnym blaskiem. Jest to...

Zamknij