Home » Aranżacja łazienki » Narożnik rozkładany do salonu

Narożnik rozkładany do salonu

Narożnik rozkładany do salonu

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. To tutaj odpoczywamy, nabieramy sił, spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Warto zadbać, by posiadał on niepowtarzalną atmosferę, by chciało się do niego wracać.

Dobrym rozwiązaniem dla osób poszukujących mebla wypoczynkowego do salonu, będzie kupno rozkładanego narożnika. To świetne rozwiązanie, bowiem mebel taki jest wielofunkcyjny, pełni nie tylko funkcję wypoczynkową, ale może się przydać, kiedy goście niespodziewanie zostaną na noc.

Jakie narożniki rozkładane wybrać?

Producenci oferują wiele rodzajów narożników. Mamy do wyboru wiele rodzajów materiałów, z jakich są wykonane, każda wersja mebla występuje w wielu kolorach, dzięki czemu nawet najbardziej wybredny klient znajdzie coś, co trafia w jego gusta.

Pamiętajmy, że narożnik z funkcją spania musi być wygodny, zwłaszcza, jeśli na co dzień pełnić funkcję łóżka. Dodatkowym atutem z pewnością będzie wbudowany pojemnik na pościel, który do minimum skróci czas przygotowania posłania do spania. Niektóre narożniki posiadają również wbudowane schowki, szuflady, półki czy pufy, co jest bardzo ważną zaletą zwłaszcza w małym mieszkaniu, gdzie każda przestrzeń do przechowywania jest na wagę złota.

Jaki rodzaj obicia jest najlepszy?

Najpopularniejsze są głównie dwa rodzaje – z tkaniny tapicerskiej bądź ekoskóry. Przyjmuje się, że tkanina jest wytrzymalsza, trwalsza i występuje w bogatszej ilości kolorów, ale ekoskóra zdecydowanie łatwiej się czyści i wygląda okazalej.

Dobieranie narożnika do wnętrza

Przede wszystkim, rozmiary narożnika muszą być dopasowane do wielkości pomieszczenia. W mniejszych pokojach dobrym rozwiązaniem jest narożnik w kształcie litery „L”, którym można zagospodarować kąt salonu. Ponadto, narożniki o ciemnych barwach lepiej prezentują się w większych pomieszczeniach, w małych mogą optycznie pomniejszać przestrzeń.

Podsumowując, zakup narożnika rozkładanego jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy dysponować dodatkowym miejscem do spania. Na rynku jest obecnie tak bogaty wybór mebli tego typu, że każdy z pewnością będzie w stanie znaleźć model, który najbardziej mu odpowiada.

Zobacz także: http://florimeble.pl/5-narozniki

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Wśród zawodów cieszących się dużym prestiżem jest także zawód architekta. Od kilku lat wśród osób, które zajmują się

Zamknij