Home » Aranżacja wnętrz » Meble dla dziewczynki, czyli meble ładne

Meble dla dziewczynki, czyli meble ładne

Meble dla dziewczynki, czyli meble ładneKiedy kupujemy meble dla dziewczynki, wcale nie musimy w jakiś specjalny sposób zmieniać naszych planów zakupowych. Dzieci są zdecydowanie mniej wymagające w kwestii mebli do ich pokojów, niż wydaje się to ich rodzicom. Jest tak zarówno w przypadku chłopców jak i dziewczynek.

Tak naprawdę wielkie wymagania mają rodzice. Dla dzieci najważniejsze jest to, by były to meble użyteczne i dobrze do nich dopasowane, co jest kwestią najistotniejszą. Istnieje jednak różnica pomiędzy meblami dla chłopców i ich odpowiednikami dla dziewczynek. Meble dla chłopca powinny być „fajne”, czyli na przykład posiadać elementy związane z Batmanem. Meble dla dziewczynki w dużo większym stopniu powinny być z kolei nastawione na estetykę.

Małe kobiety

Panie mają zazwyczaj znacznie bardziej rozwinięty zmysł estetyczny od panów, chociaż paradoksalnie najważniejsi artyści w historii to przede wszystkim mężczyźni. Ten zmysł estetyczny rozwija się już u kilkuletnich dziewczynek, przez co meble dla dziewczynki muszą w znacznie większym stopniu brać pod uwagę właśnie wymogi estetyki. W przypadku mebli dziecięcych nie są to oczywiście wielkie wymagania. Zazwyczaj ograniczają się przede wszystkim do zachowania harmonii, co w praktyce oznacza wskazówkę dla rodziców, że dobrze jest kupować meble składające się z całych zestawów tak, by potem wszystko do siebie pasowało. Dziewczynki nigdy nie są zadowolone, kiedy mają do czynienia z chaosem w swoim otoczeniu.

Samodzielność

Bardzo ważne jest także to, by dziewczynki miały pełną możliwość korzystania ze wszystkich swoich mebli już od najmłodszych lat. Chłopcy są bowiem często bardzo zadowoleni, kiedy robi się różne rzeczy dla nich i obok nich. Dziewczynki chcą być we wszystkim samodzielne i emulować prace domowe wykonywane przez rodziców. Oznacza to przede wszystkim odpowiednie dostosowanie wielkości i wysokości mebli do potrzeb dziewczynek. Nie powinno się na przykład korzystać z ciężkich komód, których szuflady stanowiłyby wielki problem dla dziewczynki w młodym wieku. Wszelkiego rodzaju półki i szafki nie mogą być też poza jej zasięgiem. Takie funkcjonalne rozwiązania znajdziemy chociażby na tej stronie.

Kobiece, nie dziewczęce

Częstym błędem rodziców jest także tworzenie dla swoich córek pokojów cukierkowych. Są dziewczynki, które właśnie taką stylizację małej księżniczki bardzo lubią i kochają otaczać się zbytkami od najmłodszych lat. Nie jest to jednak reguła i jeśli tworzymy pokój dla pięciolatki z myślą o tym, że większość zakupionych mebli będzie musiała jednak trochę przetrwać, lepiej jest pomyśleć o czymś bardziej uniwersalnym.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Narożnik rozkładany do salonu
Narożnik rozkładany do salonu

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. To tutaj odpoczywamy, nabieramy sił, spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi....

Zamknij