Home » Architektura » Kamienna posypka, czyli wspaniały wygląd dachu

Kamienna posypka, czyli wspaniały wygląd dachu

Kamienna posypka, czyli wspaniały wygląd dachu

Kiedy dachy lśnią ładnymi kolorami, zakładamy zazwyczaj, że są pokryte dachówkami.

Klasyczne dachówki ceramiczne potrafią zaoferować naprawdę ładny wizualnie efekt, chociaż trzeba tutaj zaznaczyć, ze technologie ich wypalania nie pozwolą nam na przykład, by mieć bardzo jasny, niemal biały dach. Jesteśmy zmuszeni do korzystania z kolorów raczej ciemnych, nawet jeśli zróżnicowanych. Z kolei blacha to pomysł raczej nienajlepszy, bo chociaż można ją pomalować na bardzo różne sposoby, efekt pokrycia dachowego pod względem użytkowym nie będzie najlepszy. A i kolor bardzo szybko zostanie zniszczony. Co nam zatem zostaje? Gont stalowy.

Gont stalowy

Gont stalowy to technologia, która łączy w sobie stalowy rdzeń dachówki z odpowiednim cynkowo-aluminiowym zabezpieczeniem antykorozyjnym oraz posypką wykonaną z kamieni wulkanicznych, która zapewnia całemu rozwiązaniu bardzo wysoką wytrzymałość na wszystkie czynniki niszczące dach. Technologia ta staje się coraz bardziej popularna, ponieważ pomimo obecności kamienia na dachu, jest zaskakująco lekka, co umożliwia stosowanie właśnie żwirów wulkanicznych, a do tego jej wytrzymałość jest imponująca – nawet do pięćdziesięciu lat.

Wysoka jakość ceramiki

Gdzie w tym wszystkim estetyka? Kamienie wulkaniczne prezentują się naprawdę ładnie, ale mimo wszystko ich możliwości są ograniczone. Rozwinąć skrzydła pozwala im specjalna ceramiczna powłoka, która pokrywane są wszystkie kamyki trafiające do tego rozwiązania. Powłoka ta może mieć w zasadzie niemal całkowicie dowolny charakter, ponieważ posiada ona dodatkowe zabezpieczenie, a teoretyczne możliwości kształtowania jej wyglądu są niemal równie szerokie, jak w przypadku wybierania płytek do wykończenia łazienki. Wszystko to razem sprawia, że jeśli tylko zdecydujemy się na jeden z trochę droższych wariantów tej technologii, będziemy mogli liczyć na uzyskanie naprawdę olśniewającego dachu, który nic nie straci ze swojej estetyki przez długie lata. Odporność barwników na temperaturę szacuje się tu nawet na 900 stopni, co nie grozi nam raczej nawet w erze szybkiego ocieplania się klimatu.

Sprawdź ofertę na stronie gerardroofs.pl

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kupujemy wibrator do betonu

Wibrator do betonu to urządzenie, które powszechnie jest dzisiaj wykorzystywane. Trudno bez dobrego wibratora wyobrazić sobie jakąkolwiek budowę. Zadaniem wibratora...

Zamknij