Home » Polecane » Małe AC

Małe AC

Małe AC

Ubezpieczenie autocasco jest bardzo ważnym rodzajem ubezpieczenia, ponieważ chroni nas przed sytuacja, w której konieczny jest duży nakład finansowy, by ponownie móc korzystać z samochodu. Związane jest to zazwyczaj z uszkodzeniem pojazdu w kolizji, której byliśmy sprawcami, ze zdarzeniem losowym albo z faktem kradzieży naszego samochodu. Niestety, ubezpieczenia tego typu są zazwyczaj dość drogie. W związku z tym faktem stworzono specjalne ubezpieczenia mini autocasco, których zadaniem jest zaoferowanie najważniejszych elementów ochrony w zamian za wyraźnie niższą stawkę.

Dla kogo jest mini autocasco

Ubezpieczenie AC w wersji mini przeznaczone jest dla osób fizycznych, w tym także dla osób fizycznych prowadzących własną działalność gospodarczą osobiście, czyli pod własnym numerem PESEL. Zazwyczaj tego typu ubezpieczenia nie obejmują samochodów typowo biznesowych, czyli autobusów albo pojazdów ciężarowych. Większość towarzystw ubezpieczeniowych jest skłonna zaoferować mini ubezpieczenie AC tylko na samochody osobowe, w tym terenowe, a także tak zwane samochody „z kratka”.

Kiedy otrzymamy odszkodowanie?

Odszkodowanie w ramach ubezpieczenia AC o obniżonej składce dostaniemy w sytuacji, kiedy dojdzie do tak zwanej szkody całkowej. Szkoda całkowita to zdarzenie, którym wartość samochodu spada o co najmniej 70% według wyceny rzeczoznawcy. Innymi słowy, jeśli doprowadzenie samochodu do stanu odpowiedniej używalności kosztowałoby więcej niż 70% jego wartości, samochód uznaje się za zniszczony. Ubezpieczenie AC obejmuje w takim wypadku także kradzież samochodu. Zaznaczyć trzeba jednak, że zazwyczaj nie zdarza się, by ochrona ubezpieczeniowa obejmowała inne kraje niż Polskę.

Niewielka wartość pojazdu

Należy także pamiętać, że ubezpieczyciel może tutaj przyjąć bardzo ogólne zasady dla celów usprawnienia procesu zawierania i rozliczania ubezpieczenia. W wyniku tego ubezpieczenie zazwyczaj obejmuje stosunkowo niewielką wartość pojazdu i droższe auta nie będą się kwalifikować lub będą chronione tylko w części.

Wiele na temat ubezpieczeń dowiedzieć można się na stronie https://mtu24.pl/ .

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kamienna posypka, czyli wspaniały wygląd dachu
Kamienna posypka, czyli wspaniały wygląd dachu

Kiedy dachy lśnią ładnymi kolorami, zakładamy zazwyczaj, że są pokryte dachówkami.

Zamknij