Jak urządzić łazienkę, by wydawała się większa?

Urządzenie łazienki bywa naprawdę sporym wyzwaniem. Oczywiście ta, która jest przestronna, daje nam większe pole do popisu i stworzenia praktycznie dowolnej aranżacji i zdecydowania się na rozwiązania, które chcemy w niej umieścić. Jednak szczególnie w blokach, łazienki bywają nieduże. Dlatego też należy pamiętać o tym, by podczas jej urządzania, wszystko dokładnie zaplanować. Łazienka powinna nie tylko doskonale się prezentować, ale być przestrzenią funkcjonalną i praktyczną. Niekiedy możemy zdecydować się również na takie rozwiązanie, by łazienkę optycznie powiększyć. Jak tego dokonać? Odpowiedzi na te pytania szukajcie poniżej.

Kiedy mniej znaczy więcej

Estetyka łazienki stanowi niewątpliwie bardzo ważny aspekt, ale w przypadku małej łazienki, wybierzmy takie rozwiązania, które sprawiają że pomieszczenie optycznie się powiększy, a tym samym zachowa swój komfort w codziennym użytkowaniu. Niekiedy praktyczne elementy, takie na przykład jak toaleta myjąca, czy prysznic z odpływem liniowym, mogą znacznie ułatwić nam funkcjonowanie i użytkowanie codzienne naszej łazienki, a także poprawić ergonomię całego wnętrza. Dlaczego tak się dzieje? Otóż wystarczy przywołać popularną zasadę, w myśl której „mniej znaczy więcej”.

Zatem pewne domyśliliście się już, że rozwiązaniem będzie tutaj minimalizm. Minimalistyczne podejście w aranżacji łazienki to niezwykle prosty i jednocześnie skuteczny sposób na to, by wnętrze było bardziej przestronny i tym samym wydawało się większe, niż jest ono w rzeczywistości. Zasada ta dotyczy rzecz jasna nie tylko samego wykończenia, czyli wyboru płytek podłogowych i ściennych, ale także wyboru wyposażenia oraz dodatków i wszelkich dekoracji. Niezależnie od tego, jak duża jest łazienka, warto wybierać takie przedmioty, które pełnią kilka funkcji jednocześnie. Dzięki takim rozwiązaniom zaoszczędzimy miejsce i tym samym poruszanie się po łazience będzie o wiele bardziej swobodne.

Co wybrać, by łazienka zyskała więcej przestrzeni?

Planowanie remontu łazienki to prawdziwe wyzwanie, z którym musimy się zmierzyć jeżeli takie działania planujemy podjąć. Jeżeli marzymy o tym, by obok tradycyjnej toalety staną również bilet, zastanówmy się nad tym dokładnie, czy dysponujemy wystarczającą ilością miejsca. Dobrym rozwiązaniem będzie po prostu toaleta myjąca, która łączy te dwie funkcje i tym samym zajmuje niewiele miejsca.

Nie bez znaczenia również jest zaplanowanie miejsca do przechowywania w naszej łazience. Przecież jest to pomieszczenie w którym nie brakuje różnego rodzaju kosmetyków, akcesoriów, przebojów toaletowych. Należy pamiętać, że im więcej przedmiotów znajduje się w zasięgu wzroku, tym trudniej jest utrzymać porządek, a wnętrze wydaje nam się bardziej przytłaczające i tym samym mniejsze. Dobrym rozwiązaniem więc będzie wyposażenie łazienki w praktyczne systemy przechowywania, które jednocześnie można personalizować i dostosowywać do własnych potrzeb.

Ponadto zdecydujmy się na wybór jasnych kolorów, postawmy na harmonijny wystrój, wybierzmy wzorniczy minimalizm i tym samym zredukuj my różnego rodzaju dodatki do minimum. To zupełne podstawy, które pomogą nam optycznie powiększyć łazienkę. Jednak istnieją również inne rozwiązania, które pomogą nam optycznie powiększyć przestrzeń. Zatem jeżeli to możliwe, już na etapie projektu i planowania, wybierzmy prysznic bez brodzika. Co prawda brodzik zajmuje niewiele miejsca, ale widocznie odcina się od całej powierzchni. Zatem jeżeli wybierzemy nowoczesne rozwiązanie bez brodzika i zachowamy niezbędne warunki oraz odpowiednio wyprofilowana podłogę, przestrzeń w łazience będzie wydawała się większa.

Podsumowanie

Jak widać, urządzenie małej łazienki może dać nam wiele frajdy. Wystarczy wszystko dokładnie przemyśleć i wybrać nowoczesne rozwiązania, które pomogą nam w zagospodarowaniu nawet niewielkiej przestrzeni. Z pozoru mała łazienka może naprawdę wydawać się o wiele większe, jeżeli wszystko dokładnie zaplanujemy. Jeśli sami nie wiemy, co wybrać, warto o pomoc zapytać fachowców, którzy nam niewątpliwie dobrze doradzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *