Powrót do natury, czyli wnętrza w roku 2022

Nie ulega wątpliwości fakt, że aktualne trendy wnętrzarskie skupiają się na powrocie do natury i tym samym bardzo mocno akcentują tego typu dodatki i rozwiązania. Tak naprawdę z maksymalnego konsumpcjonizmu i ogromnej dotychczasowej fascynacji przepychem, powoli dojrzewamy do tego, by konsekwentnie wracać do prostoty, funkcjonalności oraz solidny i trwałych rozwiązań. Oznacza to więc, że rezygnujemy z możliwie najtańszych mebli, by wybierać takie rozwiązania, które z powodzeniem posłużą nam przez wiele lat będziemy cieszyć się ich solidnością i ponad kwasowością. Aktualnie panującym trendem bez wątpienia jest styl eko, który docenia również wykorzystywanie mebli z drugiej ręki, stawia na odnawianie ich i tym samym nadawanie przedmiotom drugiego życia. Jak możemy wykorzystać naturalne materiały w naszych wnętrzach? Jakie trendy królują w 2022 roku? Tego dowiecie się starszej części naszego tekstu. Zachęcamy do lektury.

Naturalne materiały wewnętrzne, czyli trendy w roku 2022

Bardzo wiele osób doceniając naturalne materiały, ale jednocześnie nie do końca wiesz, jak można je umiejętnie wykorzystać. Jak zacząć sprawić, wnętrze było jednocześnie naturalne oraz nowoczesne? Doskonałym rozwiązaniem będzie wybór spójnych materiałów, które będą łącznie dobrze się razem prezentowały i tym samym tworząc piękną aranżacją. Zatem warto wybrać?

Pewnie nikogo nie zdziwi fakt, że najpierw zaproponujemy drewno, jako element wykańczający oraz dopełniający nowoczesne i naturalne wnętrze. Warto mieć na uwadze to, że jeszcze kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat ceny drewna stanowiła podstawowy materiał, który służył do budowy i wykończenia domu, a także tworzenia z niego mebli. Jednak drewno zaczęło być wypierane przez inne materiały, które stanowiły tańszą alternatywę. Aktualne trendy jasną linię powrotu do naturalnego drewna, dlatego też w naszych wnętrzach coraz chętniej goszczą nie tylko drewniane dodatki, ale również meble. Jeżeli chcemy stworzyć aranżację inspirowaną naturę, z powodzeniem warto zdecydować się chociażby na drewniany stół, niż wybierać meble pokryte okleiną. Przypadku mieszkań usytuowanych na poddaszu, warto wyeksponować drewniane belki, które nadadzą niepowtarzalnego charakteru wnętrzom.

To, o czym bardzo często zapominamy z naszych aranżacjach, po rattan. Tak naprawdę plecionki wykonane z tego materiału są w prawdziwym hitem, który króluje w wielu pomieszczeniach już od kilku sezonów. Z powodzeniem możemy więc wybrać bujany fotel wykonane z tego materiału i wzbogacić go o miękką poduszkę. Warto wspomnieć również o tym, że bardzo modnym aktualnym dodatkiem są rattanowe duże lampy sufitowe lub stojące.

W naturalnych i nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzi się szkło. W związku z tym, że długo się ono rozkłada, uznawany jest za materiał ekologiczny. Na ten czynnik składa się także fakt, że łatwo można je przetworzyć i użyć ponownie. Dlatego też szklane dodatki będą trwałym i pięknym elementem aranżacji wnętrza w stylu eko świetnie sprawdzą się lampy z klosza z grubego i przydymionego szkła lub dekoracje ustawione ze szklanych wazonów lub mis.

Niewątpliwie bardzo popularnym i cieszącym się dużym zainteresowaniem materiałem jest kamień. Kamień to piękny i trwały budulec, który wykorzystujemy już od tysięcy lat. W nowoczesnych i naturalnych wnętrzach kamień będzie miał niemal nieograniczona zastosowanie. Z powodzeniem warto wybrać więc kamienne kuchenne blaty, które będą nie tylko niezwykle trwałe, ale i odporne. Ponadto kamień o wyróżnia się niepowtarzalnym stylem i nadaje wnętrzu elegancji. Z powodzeniem możemy zdecydować się także na kamienne parapety, które podkreślą stolarkę okienną. Z kamienia możemy wykonać także zlew, kominek czy śmiało zdecydować się na całe ściany wyłożone kamieniem.

Jakie tkaniny naturalne wybrać do wnętrz?

Skoro mowa o naturalnych materiałach i surowcach, nie możemy zapomnieć o tkaninę. Z pewnością w roku 2022 warto zwrócić uwagę na wełnę, która jest doskonałym materiałem o świetnych właściwościach termicznych. Jako dodatek w salonie warto więc wybrać wełniany koc czy zdecydować się na tego typu przytulne tekstylia. Ponadto niezwykle praktyczna i uniwersalna jest tak że bawełna, która jest trwała i miła w dotyku. Z naturalnym wnętrzu powinny zagościć więc bawełniane poduszki i poszewki a także lekkie zasłony. W sypialni warto wybrać bawełnianą narzutę na łóżko. Nieco surowy i nadające wnętrzu rustykalnego charakteru będzie len. Na lniane zasłony lub tekstylia, które nadadzą delikatności całej aranżacji. Jeżeli zależy nam na eleganckim wnętrzu, warto zdecydować się na niezwykle subtelny i jedwab. To jeden z najszlachetniejszych i jednocześnie najdroższych materiałów, który warto wybrać do naturalnych i nowoczesnych wnętrz. Oprócz jedwabnej pościeli z powodzeniem możemy zdecydować się na pokrycia podłogowe wykonane z tego materiału. Znajdziemy nawet jedwabne dywany.

Podsumowanie

Powrót do natury to niewątpliwa gratka dla wielbicieli stylu eko i tych, którzy doceniają rustykalne wnętrza. Tak naprawdę nie musimy wymieniać wszystkich elementów dekoracyjnych w naszym pomieszczeniu, by stworzyć tego typu wnętrze. Wystarczy zdecydować się na naturalne materiały oraz wybrać kształty nawiązujące do natury, a z powodzeniem będziemy mogli stworzyć wyjątkową aranżację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *