Trendy w kuchni na nadchodzący rok 2022, czyli na jakie meble warto zwrócić uwagę

Poprzedni rok, 2020, zdecydowanej większości byliśmy zmuszeni spędzić w domach. Nie ulega wątpliwości fakt, że jednym z najbardziej eksploatowanych pomieszczeń każdego mieszkania czy domu, jest kuchnia. Rok 2021 przyniósł nam estetykę połączoną z minimalizmem. A jak trendy będą prezentowały się w roku 2022? Na to pytanie odpowiedź znajdziecie w dalszej części tekstu. Zachęcamy do lektury.

Solidność oraz trwałość

Meble w kuchni w roku 2022 powinny być przede wszystkim solidne i trwałe. W ciągu ostatnich lat nasza kuchnie przeszła prawdziwa metamorfozę, gdzie stały się otwartymi przestrzeniami włączonymi z salonami. Takie rozwiązania zaproponowały swobodny kontakt między domownikami, a także optycznie powiększyły przestrzeń mieszkań. Nowoczesne aranżacje urządzania wnętrz, głównie kuchni, postawiły właśnie na otwarte przestrzenie. W podobnie jak w roku 2021, rok 2022 w swoich aranżacjach również ogromny nacisk na rozwiązania praktyczne oraz takie, które ułatwią utrzymanie czystości. W nadchodzącym roku dominować będą w kuchniach wytrzymałe oraz solidne materiały, które z powodzeniem można będzie bardzo często czyścić i dezynfekować. Zatem doskonale sprawdzą się materiały odporne na ścieranie i zarysowania. Co zatem wybrać? Śmiało możemy zdecydować się na granit, spiek kwarcowy, konglomerat, drewno egzotyczny, dobrze zaimpregnowany dąb, a nawet płyty drewnopodobne, które zostaną pokryte grubą warstwą lakieru. wszystkie meble kuchenne powinny być zatem wykonane z materiałów, które będą łatwe w utrzymaniu czystości, ale to nie wszystko – powinny być one również solidne i służyć nam przez wiele lat.

Rok 2022 przyniesie również powrót ekskluzywnego marmuru. Połączenie marmuru ze złotem i drewnem pozwala nam na stworzenie luksusowego zestawu i efektownej aranżacji. Ponadto w naszych kuchniach coraz częściej będzie pojawiał się orzech, który dodaje wnętrzu nie tylko ciepło, ale i nowoczesności, tworząc tym samym klasyczny rozwiązanie.

Kolory w kuchni w roku 2022 

Podobnie jak w 2021 roku w naszej kuchni królowała już nie tylko biel, ale z powodzeniem możemy postawić na różne inne kolory. Wcale nie oznacza to jednak, że powinniśmy zrezygnować z bieli. Z powodzeniem możemy ją uzupełnić na przykład zielenią w odcieniu szmaragdu. Coraz częściej nowoczesne kuchnie gości również czerń i wygląda na to że ten kolor zdominuje rok 2022.

Kuchnia w roku 2022 bardzo często będzie dopełniona również nutką luksusu, zatem nie zabraknie kolorów inspirowanych szlachetnymi kamieniami. Warto sięgnąć więc po wspomnianą już głęboką czerń, szmaragd, granat, rubin, ale powinniśmy pamiętać o tym, by używać ich z wyczuciem i umiarem tak, by nie zdominowały całej przestrzeni.

Wyspy kuchenne 2022

Skoro otwartych przestrzeni w mowa, wspomnieć należy, że takie rozwiązaniem zaproponowały również wyspy kuchenne, które zadomowiły się w naszych domach i mieszkaniach na doby. Jest to niezwykle istotny i przydatny element wyposażenia kuchni. Wyspy kuchenne w roku 2022 powinny więc być proste i eleganckie. Najczęściej zatem będą one wykonane po prostu z drewna lub obudowane kamieniami czy płytkami imitującymi granit albo marmur. Fani mocniejszych kolorów z pewnością decydują się na kolorową wyspę, która urozmaici monochromatycznym kuchnię.

Nowoczesne technologie

Planując w kuchni w roku 2022 nie powinniśmy zapominać o tym, wystawiać na nowoczesność i nowoczesne rozwiązania. Dobrym wyborem będą technologie które pozwolą wyeliminować fizyczny kontakt, a tym samym zapobiega przenoszeniu bakterii i wirusów. Mowa zatem na przykład o bezdotykowy w bateriach kuchennych oraz oświetleniu czy urządzeniach AGD sterowanych za pomocą smartfona. Z powodzeniem znajdziemy intuicyjna piekarniki, lodówki czy nawet ekspresy do kawy. Modna kuchnia roku 2022 powinna być przede wszystkim funkcjonalna, ale także pozwolić na dużą do ze kreatywności szczególnie pod względem kolorystycznym.

Podsumowanie

Rok 2022 to przede wszystkim nowoczesność i funkcjonalność, ale także intensywne barwy i mieszanie stylów. Takie rozwiązania pozwolą nam na stworzenie przytulnych oraz funkcjonalnych wnętrz, w których z powodzeniem czas będzie nam mijam przyjemnie i radośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *